Středočeské koňské stezky

Projet napříč celým Českem v sedle koně, to umožní turistům nově budovaná Středočeská koňská stezka Sever-Jih, která propojí stávající koňské stezky v Ústeckém a Jihočeském kraji. Základem je mapa, kde je vše vyznačeno a napsáno. Jsou v ní zakresleny veškeré trasy a také ranče, kde si lidé mohou koně půjčit, kde se mohou ubytovat a kde stravovat. Mapy mohou zájemci získat například v Infocentru Slaný a na všech rančích poblíž stezek. První etapa stezky začíná u obce Liběšice na Litoměřicku a končí u Doks na Kladensku. Druhá etapa, která se připravuje, bude pokračovat od Doks směrem na jih, kde se napojí na Českobudějovickou stezku. Ta by měla být dokončena o prázdninách. Stezka pro koně vede lesními pěšinami, polními cestami a v některých místech také přes obce. Pro jezdce na koních jsou na trase připraveny také hospody. Hlavním iniciátorem projektu je obec Královice.

webové stránky: Středočeské jezdecké stezky - odkaz zde

Stezka v plném zobrazení zde

Středočeská jezdecká stezka I.

KONTAKT:

Královice 19
274 01 p.Slaný
okres Kladno

tel.     312 522 552
mob. 777 723 641

starosta tel:   602 460 332

Úřední hodiny:
Pondělí                                    8,00-12,30   13,00-17,00 h.
Středa                                          8,00-12,30   13,00-17,00 h.
Pátek                                         8,00-10,00 h.

MAPA