Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Připojení nemovitostí na kanalizaci a ČOV Královice

Připojení nemovitostí na kanalizaci a ČOV KráloviceNa kanalizaci je možné se připojovat od 20.6.2022. Čistírna odpadních vod je již spuštěna ve zkušebním provozu.

 

Zkušební provoz bude trvat jeden rok, během kterého budou odebírány vzorky a laděn provoz. Na konci zkušebního provozu bude nutno provést tzv. závěrečné hodnocení zkušebního provozu a na jeho základě bude čistírna uvedena do trvalého provozu.

 

Pro napojení je nutno přizvat zástupce Obce Královice, který zkontroluje vlastní napojení nemovitosti a také vyčištěnou stávající jímku.

Prosíme občany, aby respektovali zákaz vypouštění kalu ze svých jímek do obecní kanalizace. Tento kal je nutno nechat vyvézt oprávněnou osobou na jinou ČOV. Pokud by došlo k vypuštění kalů do naší kanalizace, musel by být provoz ČOV zastaven, celá čistírna vyčištěna a znovu osazena aktivním kalem.  Tento proces je nejen značně drahý, ale především by způsobil zastavení čistírny.

 

Pro kontrolu napojení můžete kontaktovat:

Ing. Luděk Šofr,  tel.: 602 460 332 

Václav Rajdlík, tel.: 724 188 892)

 

Budeme rádi, když se vás co nejvíce připojí.

 

Stočné bude účtováno od 01.09.2022.

 

Pokud vlastníte domovní čistírnu odpadních vod – stočné nebude účtováno, k vypouštění odpadních vod je potřeba povolení vodoprávního úřadu (§ 8 odst.1 písm.c vodního zákona), které majitel nemovitosti předá na OÚ Královice nejpozději do 31.8.2022 .

 

Pokud ještě nemáte uzavřenou smlouvu s obcí o připojení na kanalizaci, prosíme o její uzavření. Smlouvu je potřeba mít uzavřenou před připojením nemovitosti na kanalizaci. Smlouvy jsou připravené k vyzvednutí v kanceláři obecního úřadu Královice.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů