Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Seniorská obálka

Seniorská obálkaSeniorská obálka 

Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí, určený pro seniory a zdravotně postižené.

 Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích. Je určený především pro seniory, a nebo zdravotně postižené, kteří bydlí ve svém domácím prostředí.  Karta vznikla ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a krajské samosprávy v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Funguje na principu I.C.E., neboli „In Case of Emergency“, což znamená karta pro případ naléhavé pomoci, v případě nouze. Těch případů, kdy osamělého seniora mohou postihnout náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc, přibývá, stejně jako výjezdů hasičů nebo policie. I lidé v mladším věku jsou často rozrušení, nesoustředění, dezorientovaní a nedokážou odpovídat na položené otázky, které si výjezd záchranky, hasičů nebo policie vyžaduje. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná Seniorská obálka.

Více informací v dokumentech a formulářích níže.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktech:

Odbor sociálních věcí, školství a zdravotnictví, Městský úřad Slaný, Masarykovo nám. 160 v 1. patře v kanceláři č. 208, a to v úřední hodiny pondělí a středa od 7:30 hodin do 17:00 hodin, čtvrtek od 7:30 hodin do 12:00 hodin.

 

odkaz na stránky obce, formuláře na staření zde: Seniorská obálka


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů