Úvod > Občan > Čestní občané

Čestní občané

• prof. Ing. Václav Klaus, CSc. - prezident ČR

Za šíření opravdového a upřímného optimizmu, který dodává jistotu a radost žít v naší České zemi.

• Ing. Zbyněk Frolík - podnikatel roku 2004 a ředitel firmy Linet

Za mimořádné úspěchy v podnikatelské činnosti, která přispívá k léčení pacientů, nejen v České republice, ale i ve světě a která přispívá prostřednictvím zaměstnanosti i obyvatelům obce Královice a celého mikroregionu.

• Ing. Pavel Gregorič - Ředitel Krušovického pivovaru

Za úspěšné naplňování přísloví „Kde se dobré pivo pije, tam se dobře žije“, a za mimořádně obětavou sponzorskou pomoc při pořádání společenských akcí v naší obci.

• Jaroslav Ulrich

Za složení Královické hymny a Královické polky, které přispívají k pocitu hrdosti a radosti občanů naší obce.

• Ing. Tomáš Teplík

Za všestrannou pomoc při rozvoji sportovního vyžití obyvatel naší obce.

• Ing. Stanislav Zeman - Územní plán a rozvoj obce

Za pomoc při plánování dlouhodobého rozvoje výstavby v naší obci.

• František Vácha

Za mimořádnou pomoc malým obcím při jejich všestranném rozvoji, která přispívá ke a k stabilizaci k rozkvětu českého venkova.

• Lucie Bílá - zpěvačka

Za umění, které přináší lidem radost a zahání bolest a žal.