Úvod > Úřad > Profil zadavatele veřejných zakázek, výběrové řízení

STAVBY TŮNÍ - REVITALIZACE NIVY BAKOVSKÉHO POTOKA

Obor Stavební práce a příbuzné obory
Cena 5 609 105,00 Kč
Rozsah podlimitní zakázka
Předmět zakázka na stavební práce
Evidenční číslo
Uzávěrka 7. 01. 2013 12:00
Termín realizace 11. 2. 2013 - 30. 6. 2013
Popis V rámci stavby budou vytvořeny tři tůně. Tůně jsou navrženy v příhodném terénním profilu. Břehové části budou upraveny v mírném sklonu a budou po celém obvodu členité, tím dojde k vytvoření příznivých podmínek pro vodní živočichy a obojživelníky. Břeh v zadní části bude 1:7. Dno bude v zadní části v mírném spádu. Hloubka vody zde bude 0,4-0,55 m. Budou zde vytvořeny příznivé podmínky pro vznik litorálního pásma a mokřadu. Břehový porost podél Bakovského potoka a bývalého náhonu bude zachován. Výstavbou zahloubených tůní nebudou zničeny ani ohroženy žádné mimořádně cenné ekosystémy ani ohrožen výskyt významných a chráněných živočichů a rostlin. Dojde ke zlepšení vodního režimu. Bude zadržena povrchová voda a vodní plocha se stane významným krajinotvorným prvkem. Upravený teréni břehové části nad hladinou vody nebudou ohumusovány. Upravený terén bude zatravněn ve stejném složení zdejších travních porostů v blízkém okolí se nacházejících, aby se zde mohli uchytit původní rostlinná společenstva. V litorálním pásmu tůní bude omezeno osetí břehů, aby mohlo dojít k přirozenému náletu z okolí, tím se zajistí původnost a vhodnost rostlinných druhů. Prostor mezi tůněmi bude doplněn výsadbou keřů vrb. Veškerá ornice a podorniční vrstva z pozemků dotčených stavbou bude přesunuta na 10km vzdálené pozemky dle souřadnic: 50°19'26.563"N, 14°2'28.666"E, na parcelu č.121 (mezi obcí Vraný a Horní Kamenice). Zemina bude zároveň na uvedeném místě rovnoměrně rozhrnuta. Mezideponie materiálu vzhledem k místu realizace a vlastníkům sousedících pozemků není možná (viz prohlídka místa stavby). Veškeré pozemní komunikace dotčené stavbou (přesunem ornice a podorniční vrstvy) budou průběžně udržovány v čistotě (případné nánosy zeminy z místa stavby budou odstraněny). Příjezdová komunikace od obce Královice až k místu realizace tůní bude po dokončení stavebních prací navrácena do svého původního technického stavu. Průběh stavby bude pod kontrolou: odboru životního prostředí Slaný a Archeologického ústavu AV ČR (na pozemcích dotčených stavbou se nachází chráněný živočich a místo realizace je v území s možným archeologickým nálezem).